Polskie Siły Powietrzne odegrały ważną rolę w obronie Polski i zwycięstwie aliantów. Piloci byli bardzo doświadczeni, dlatego latali z sojusznikami, takimi jak Francja czy brytyjski RAF.
Dywizjon 303 – materiały edukacyjne
Polskie Siły Powietrzne i ich rola w obronie Polski podczas II wojny światowej są dobrze udokumentowane. Mniejsza jest jednak wiedza na temat specyficznego obszaru tego rozległego przedsięwzięcia wojskowego: historii i bohaterstwa polskich pilotów myśliwskich, którzy przyczynili się do zwycięstwa nad siłami powietrznymi nazistowskich Niemiec. Bardzo ciekawym tematem jest wykorzystanie materiałów edukacyjnych w historii polskich pilotów myśliwskich w czasie II wojny światowej, które przedstawiają fakty dotyczące walk powietrznych, głównie w trakcie Bitwy o Anglię.
Jak powstał Dywizjon 303?
Wszystko zaczęło się od powstania Dywizjonu 303. Była to grupa polskich pilotów, którzy podczas II wojny światowej zgłosili się na ochotnika do służby wojskowej w Anglii i Francji, aby walczyć przeciwko nazistowskim Niemcom, mocarstwom Osi i ich sojusznikom. Ludzie, którzy tworzyli tę eskadrę, byli często uważani za jednych z najlepszych pilotów myśliwskich w Europie w tamtym okresie.
Dywizjon 303 – wspomnienia żołnierzy
„Dywizjon 303” jest oparty na wspomnieniach polskich pilotów myśliwskich, którzy zostali wysłani do obrony Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. Film opowiada o ich męstwie i odwadze, a także o ich osobistych historiach i prywatnych odczuciach dotyczących wojny. Zarówno książka, jak i film przedstawiają losy żołnierzy w nieco bardziej sfabularyzowany sposób, jednak historie są oparte na prawdziwych wydarzeniach.
Dywizjon 303 – bohaterowie i ich czyny
Dywizjon 303 był polskim dywizjonem w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. W skład dywizjonu wchodzili ochotnicy – lotnicy z Polski, którzy zbiegli po przegraniu kampanii wrześniowej najpierw do Francji, a później do Anglii. Głównym zadaniem grupy było uczestniczenie w walce obronnej przeciwko niemieckiej inwazji na Wielką Brytanię. Polscy lotnicy brali udział w wojnie lotniczej jako piloci myśliwców, których głównym zdaniem było zwalczanie niemieckich bombowców i niedopuszczanie do zrzucenia bomb na obiekty cywilne.