Dywizjon 303 został napisany przez Arkadego Fiedlera w 1940 roku, a więc w roku, w którym dzieją się wydarzenia. Pierwsze wydanie zostało wypuszczone także w trakcie wojny, w 1942 roku.
Czy warto przeczytać książkę Dywizjon 303?
Jeśli interesujesz się historią II wojny światowej, ta książka stanowi dobry przegląd kampanii powietrznej i zawiera interesujące szczegóły dotyczące życia w dywizjonie myśliwskim RAF. Jeśli interesujesz się strategią wojskową lub technikami lotniczymi, ta książka może być dla Ciebie pomocna. Jak w przypadku większości książek o tematyce wojennej, opisy walk nie przedstawiają różowych obrazów: jest tu wiele śmierci i zniszczeń, które wynikają z codziennego przeżywania nalotów bombowych. Warto przeczytać, jeśli interesuje Cię historia II wojny światowej lub biografie pilotów i to, jak wyglądała wojna z ich perspektywy. Książka zaczyna się powoli, ale w miarę upływu czasu staje się coraz ciekawsza, więc zanim ocenisz jej jakość, bądź cierpliwy przez kilka rozdziałów!
Książka Dywizjon 303 – sukces
Opowieść o pilotach polskiego Dywizjonu 303 w czasie II wojny światowej. Książka przedstawia ich życie i opisuje wiele bitew powietrznych. To nie mogło skończyć się inaczej niż wielkim sukcesem wydawniczym. Bohaterowie książki stali się inspiracją dla młodzieży i wzorem do naśladowania. Opowiadano historie o bohaterskich lotnikach wiele lat po zakończeniu wojny, a ich mit i legenda pozostała na zawsze w sercach Polaków.