Życie Arkadego Fiedlera - pisarza i podróżnika

O autorze - Arkady Fiedler

Arkady urodził się w 1894 roku w Poznaniu i zmarł w Puszczykowie koło Poznania w 1985 roku. Był pisarzem i podróżnikiem, który opisywał także życie w trakcie wojny. Dorobił się stopnia porucznika w Wojsku Polskim.

Arkady Fiedler - podróże i odkrycia

Podróżowanie dla niego było rytuałem przejścia i poznawania świata. To szansa na zobaczenie i doświadczenie nowych rzeczy, poznanie innych kultur, stanie się bardziej wszechstronną jednostką. Najlepszym okresem na podróżowanie jest prawdopodobnie młodość, kiedy możemy skorzystać z tanich lotów lub mamy dużo wolnego czasu w pracy, aby odkrywać świat z otwartym umysłem i pełną swobodą.

Arkady Fiedler odbył 30 podróży po całym świecie, zwiedzając między innymi Syberię, Indochiny, Stany Zjednoczone, Kanadę, Meksyk i opisując swoje przeżycia.

Życie i twórczość Arkadego Fiedlera

Pisarz widział na własne oczy skutki wojny. Ból, przemoc i zniszczenie, które są wszechobecne w czasie wojny, nauczyły go, by nigdy nie brać życia za pewnik. W czasach pokoju rozumie, jak ważne jest nie tylko życie, ale także wdzięczność za każdy dzień, który został nam dany.

Arkady Fiedler przeżył 2 wojny światowe. W trakcie II wojny światowej, podczas inwazji Niemiec na Wielką Brytanię, przebywał w Anglii i spisywał wspomnienia polskich lotników z Dywizjonu 303.